ПРО КОМІТЕТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ЗАКАРПАТТІ У ДАТАХ ТА ПОДІЯХ
ПРО КОМІТЕТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ЗАКАРПАТТІ У ДАТАХ ТА ПОДІЯХ

ІСТОРІЯ

Благодійна організація «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» (БО «КМДЗ»; зараз Благодійна організація «Благодійний фонд «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», БО "БФ "КМДЗ") як окрема юридична установа офіційно зареєстрована в березні 2000 року.

Початок діяльності організації було покладено французькими спеціалістами, які в 1996 році приїхали на Закарпаття і взяли під опіку Вільшанський дитячий будинок-інтернат. Впродовж декількох років ці спеціалісти - реабілітологи, соціальні та медичні працівники працювали з дітьми і розробляли програми їх індивідуального розвитку. Вся робота здійснювалась за підтримки і активного залучення українських фахівців. Коли у 2000 році французи завершили свою роботу в Закарпатті, наші спеціалісти, зокрема, теперішня директорка БО «КМДЗ» Наталія Кабацій та інші колеги тодішнього офісу продовжили розпочате  і для цього створили благодійну організацію «Комітет медичної допомоги в Закарпатті».

Так 21 березня 2000 року став днем народження нової організації.

Найважливіші події:

1996: Український персонал КМД реалізує програми за фінансової підтримки ECHO, SAH: • Створення центру матері та дитини – нинішній санаторій «Малятко»; • Ремонтні роботи з метою створення реабілітаційного відділення на 140 ліжок при Обласній Берегівській психіатричній лікарні

2000-2006: Ремонтні роботи, професійна підготовка персоналу та поточна підтримка Вільшанського дитячого будинку-інтернату .Донором виступив Comite Catholique contre la Faim et pour le Developpement (Католицький комітет проти голоду та за сприяння розвитку)

2001: Невідкладна допомога постраждалим від паводків: засоби для дезінфекції води та дератизації були роздані у всі СЕС постраждалих громад. Донор: Міністерство закордонних справ Франції, Відділ гуманітарної допомоги

2002: Програма транскордонного обміну досвідом між працівниками Вільшанського дитячого будинку-інтернату та закладами по прийому дітей з фізичними та розумовими вадами в Угорщині та Румунії. Донор: Карпатський фонд

2003: Ремонтні роботи з метою створення педіатричного відділення при Обласній Берегівській психіатричній лікарні. Донори: SON (Голландія), DEZA (Дирекція з питань розвитку та співробітництва, Швейцарія), Voix de l’enfant («Голос дитини», Франція)

2004: Оцінювання обізнаності населення Закарпатської області з питань туберкульозу й СНІДу та підвищення рівня медичного персоналу. Донор: Посольство Нідерландів (MATRA KAP)

2004, 2006: Програма боротьби з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом, сприяння впровадженню стратегії DOTS на Закарпатті (Directly Observed Treatment, Short-course). Донори : EuropeAid (Tacis IBPP), Voix de l’enfant («Голос дитини», Франція)

2006: Встановлення системи очистки води для Обласної Берегівської психіатричної лікарні (Чікош). Донор: SON (Голландія)

2006-2009: Створення пілотного центру «Парасолька» для випускників Вільшанського дитячого будинку-інтернату. Донори: Мережа Швейцарія Закарпаття – Україна (NeSTU) (Швейцарія), Асоціація «Парасолька», Швейцарія (Parasolka), Карпатський фонд – Україна (Мережа нідерландських благодійних фондів для Центральної та Східної Європи, Голандія), Край Височина (Чехія)

2008: Організація програми перебування закарпатських урядовців у Швейцарії з метою вивчення діяльності роботи соціальних закладів. Донор: Parasolka (Асоціація «Парасолька», Швейцарія)

2009: Встановлення системи водопостачання (буріння свердловини) в Чопському прикордонному загоні для Пункту тимчасово тримання іноземців. Донор: FCE (Європейський Громадський Форум, Швейцарія)

Відкриття в м. Тячів соціально-реабілітаційного центру «Парасолька» – молодіжної філії Вільшанського дитячого будинку-інтернату

2010 – по сьогодні: Допомога мігрантам, біженцям та шукачам притулку в Закарпатті (юридичне та психологічне консультування, соціальний супровід, медична допомога особливо вразливим категоріям)

2011: Організація поїздки мешканців соціально-реабілітаційного центру «Парасолька» на фестиваль для людей з особливими потребами «Makel los» («Без Вад») до м. Фрібург (Швейцарія)

Організація і проведення І Конкурсу короткометражних фільмів «Міграція – спроба втечі чи право на краще життя?». Показ робіт фотографа-документаліста Олександра Глядєлова з персональної фотовиставки «Mama Africa»

2012: Отримання Благодійною організацією «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» міжнародної правозахисної премії «Відкриті кордони» згідно з рішенням Асоціації «Коло друзів Корнеліуса Коха» (Швейцарія). Ця нагорода вручається особам чи організаціям, які мають значні досягнення в галузі захисту прав біженців, мігрантів, соціально незахищених верств населення та меншин.

Організація і проведення ІІ Конкурсу короткометражних фільмів «Міграція – спроба втечі чи право на краще життя?»

2013: Обмін досвідом з представниками Федеральної комісії з питань міграції (Швейцарія). Швейцарські правозахисники відвідали Пункт тимчасового тримання іноземців Чопського прикордонного загону, Пункт тимчасового розміщення біженців «Латориця», Мукачівський правозахисний центр, взяли участь у семінарі «Міграція – спроба втечі чи право на краще життя».

Організація і проведення ІІІ Конкурсу короткометражних фільмів «Міграція – спроба втечі чи право на краще життя?»

Комітет став регіональним партнером Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Тоді ж вперше на Закарпатті було організовано і проведено X Міжнародний мандрівний фестиваль Docudays UA

2014: Показ в Ужгороді повнометражного документального фільму «Спеціальний рейс» швейцарського режисера-документаліста Фернанда Мельгара. Дискусія та майстер-клас за участі режисера.

Тренінг для журналістів «Україна: мова ворожнечі у часи війни» від Максима Буткевича – журналіста, спів координатора Проекту «Без кордонів», координатора Ресурсного Центру для допомоги вимушеним переселенцям Громадської Ради при Міністерстві охорони здоров'я України

Проведення XI Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Відкриттям фестивалю стала фотовиставка фотографа-документаліста Олександра Глядєлова "Чуєш, брате…", присвячена українським подіям 2013-2014 року – Євромайдану та АТО. Згодом ця виставка мандрувала багатьма містами України, Європи та Америки.

2015: Зустріч-діалог для представників ЗМІ з України, Росії, країн колишньої Югославії та країн Шенгенської зони (Будапешт, Угорщина)

Проведення XІI Міжнародного мандрівного фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

ПРО КОМІТЕТ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ЗАКАРПАТТІ У ДАТАХ ТА ПОДІЯХ

© Комітет медичної допомоги в Закарпатті, 2017-2024. Всі права застережено.