Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю

Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю

08/06/2017

Працівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Анастасія Клюга разом із регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Закарпатській області Олегом Григор’євим здійснили моніторинговий візит без попередження до філіалу Вільшанського дитячого будинку-інтернату «Парасолька» (молодіжне відділення), який розташований у м. Тячів.

Установа розрахована на 25 місць, а під час візиту там перебувало 22 особи віком від 18 років, причому понад 85% вихованців – представники ромської національної меншини.

Насамперед, монітори відзначили, що керівництво установи продемонструвало максимальну відкритість при проведенні огляду приміщень і наданні інформації, забезпечило можливість безперешкодно спілкуватися з підопічними.

Моніторингова група звернула також увагу на здоровий психологічний клімат в установі. Підопічні відкриті для спілкування, невимушено комунікують, розповідаючи про свої успіхи, досягнення та бажання. Мешканці охайні, одягнені відповідно до сезону. Всі кімнати затишні, чисті та наповнені іграшками. Білизна змінюється один раз на тиждень.

Моніторам розповіли, що завдяки благодійникам зі Швейцарії та представникам благодійної організації «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», яка опікується закладом, було відремонтовано майновий комплекс із підсобними приміщеннями, майданчиками, закуплене необхідне обладнання та меблі для спальних кімнат.

Вихованці закладу забезпечені якісним і збалансованим 5-разовим харчуванням, до раціону якого входять м’ясо і риба, молочні продукти, сезонні фрукти.

Члени моніторингової групи переконалися, що в закладі до кожного підопічного здійснюється індивідуальний підхід, а працівники інтернату шукають нові інноваційні підходи, щоб вихованці могли повернутися у суспільство і змогли самостійно влаштувати своє життя. У «Парасольці» розроблені програми адаптації вихованців у суспільство, проходять різні семінари та майстер-класи, які проводять українські фахівці та спеціалісти зі Швейцарії. У закладі є власна столярна майстерня,ткацький верстат, майстерня по роботі з волоком.

«Ми неймовірно задоволені побаченим. Це єдиний заклад на Закарпатті, в якому людей, які не здатні самостійно себе обслуговувати, адаптують до життя та стимулюють до власного розвитку і самореалізації. Це, у свою чергу, дозволить частково розв’язати проблему стигматизації людей з вадами та брати їм активну участь у житті суспільства», – зазначив Олег Григор’єв.

На думку моніторів, «Парасолька» – це чудовий приклад того, як повинні виглядати інтернатні установи.

Звіт за результатами візиту буде надіслано Міністерству соціальної політики України та керівництву Закарпатської обласної державної адміністрації.

Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю Досвід Закарпаття: «Парасолька» – яскравий приклад того, який має бути будинок-інтернат для людей з інвалідністю

© Комітет медичної допомоги у Закарпатті, 2017-2019. Всі права застережено.