Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу

Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу

26/05/2020

Сьогодні благодійна організація «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» передала Закарпатському обласному центру громадського здоров'я новий бокс біологічної безпеки. Обладнання вже почали використовувати для проведення тестування на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції.

«Буквально два тижні тому ми звернулися до благодійників з проханням допомогти нам із придбанням боксу біологічної безпеки ІІ класу, який дозволяє більш ефективно робити ПЛР-аналізи та захищає наших працівників. До цього ми мали лише одне обладнане робоче місце, тепер же зможемо удвічі швидше проводити щоденні аналізи. Ми навіть не очікували на таку оперативну реакцію від меценатів, якими стала благодійна організація «Комітет медичної допомоги в Закарпатті». Саме вони знайшли інвесторів, які профінансували таке необхідне обладнання для нашого Центру. Вже зараз бокс встановлений, проведені перші дослідження», – розповіла в.о. директора КПН «Закарпатський обласний центр громадського здоров'я» Вікторія Білак-Лук'янчук.

Отриманий бокс – це окреме робоче місце для лаборанта, де проводять тестування методом ПЛР на коронавірус та інші інфекційні захворювання (гепатити, ВІЛ-інфекція, TORCHS-інфекції, урогенітальні інфекції, нейроінфекції тощо). Таким чином, бокс буде задіяний постійно, не залежно від перебігу пандемії коронавірусу. За словами Вікторії Білак-Лук'янчук, раніше лабораторія проводила за добу від 50 до 100 досліджень. «Йдеться про ненормований робочий час, коли наші лаборанти працювали з 7 ранку до глибокої ночі. Зараз на це піде удвічі менше часу або ж за потреби ми зможемо виконати вдвічі більше досліджень», – додала посадовиця.

«Ми почули про потребу у додатковій шафі Центру громадського здоров’я і звернулися до наших зарубіжних партнерів, а саме мережі «Швейцарія – Закарпаття – Україна». Швейцарські партнери, які до того допомогли із закупівлею засобів індивідуального захисту для медиків, виявили готовність і профінансували придбання цього боксу. Мета нашої організації і тривала планомірна робота спрямована на підтримку держави та суспільства у тих сферах, де це потрібно. Постійний контакт із нашими партнерами та багато спільно реалізованих проєктів зумовив той рівень довіри, який сприяє швидкому, а значить і своєчасному вирішенню нагальних питань», – розповіла координатор проєктів БО «КМДЗ» Леся Левко.

Директорка «Комітету медичної допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій зазначила, що благодійна організація функціонує вже понад 20 років, а реалізовані за цей час проєкти мають позитивні результати далеко за межами області.

«Ці проєкти спрямовані як на захист прав людей, так і на допомогу медичній і соціальній сферам. Враховуючи ситуацію, зараз спільно з нашими партнерами шукаємо можливості допомогти тим, хто забезпечує діагностику захворюваності на COVID-19, бере безпосередню участь у лікуванні пацієнтів. Очевидно, що саме ці потреби є на часі, на них необхідно реагувати. Наші партнери поінформовані про ситуацію на Закарпатті та в Україні, тому їхня позитивна реакція на наше прохання була досить оперативною. Європейські країни доводять власним прикладом ефективність тестування як засобу попередження поширення коронавірусу. Сподіваємося, що наша допомога стане для цього в нагоді», – розповіла Наталія Кабацій.

Додатковий бокс біологічної безпеки вже встановили у Закарпатському обласному центрі громадського здоров'я. Сьогодні на новому обладнанні проведені перші ПЛР-тестування.

Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу Бокс біологічної безпеки передали закарпатській лабораторії для діагностики коронавірусу

© Комітет медичної допомоги в Закарпатті, 2017-2020. Всі права застережено.