Днями делегація БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» і факультету здоров’я та фізичного виховання Ужгородського національного університету на запрошення литовської сторони відвідала Литовський університет наук про здоров’я (м. Каунас).
У рамках міжнародного співробітництва й реалізації на Закарпатті проектів зі створення нових освітніх умов для підготовки фахівців, які надаватимуть якісні освітні, медичні, соціальні та реабілітаційні послуги особам з інвалідністю, досвід литовських колег є доволі актуальним.
«Враховуючи, що в області на базі факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ заплановано створення навчально-виробничого наукового центру здобуття практичних навичок, нам важливо було дізнатися, як такі заклади функціонують за кордоном. Зокрема, ми побачили, як там облаштовано навчальний простір й реалізовано концептуальне планування – симуляційні центри, реабілітаційні відділення тощо. Не менш корисним було обговорення із литовськими фахівцями аспектів організації проблемно-орієнтованого навчання. У ході візиту було досягнуто спільних домовленостей про розширення і поглиблення співпраці між факультетом здоров’я та фізичного виховання УжНУ та профільним литовським вишем», - розповіла директорка БО «КМДЗ» Наталія Кабацій.
Поглиблюючи і розширюючи навчальну сферу, важливим для закарпатської делегації було вивчення закордонного досвіду із підготовки фахівців за напрямками ерготерапії, фізіотерапії та сестринства. Вже зараз на базі Ужгородського національного університету ведеться підготовка ерго- та фізіотерапевтів, у перспективі – формування адаптованих навчальних програм із сестринства.
Серед іншого відбувся спільний огляд Клінічного реабілітаційного центру та студентської бібліотеки університету. Зазначимо, що планування структурних підрозділів, формування практичних навичок майбутніх фахівців і розширення їхніх компетенцій – це першочергові кроки у підготовці професійних кадрів для забезпечення надання якісних соціально-терапевтичних послуг, спрямованих на соціалізацію та підвищення якості життя людей з інвалідністю.
Важливо додати, що діяльність Литовського університету наук про здоров’я – це вдалий приклад підготовки висококваліфікованих фахівців із відповідними компетенціями, відпрацьованими у рамках навчальних програм.