Благодійна організація «Благодійний фонд «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» спільно з Ужгородською філією Закарпатського обласного центру зайнятості провели онлайн-практикум «Активні програми зайнятості, які пропонує служба зайнятості для внутрішньо переміщених осіб».
Захід зібрав кілька десятків осіб з числа цільової аудиторії з усієї області, зокрема й мешканців місць тимчасового проживання ВПО. На важливі питання щодо можливостей працевлаштування в регіоні і правові аспекти соціального захисту переселенців відповідали юристка БО «БФ «КМДЗ» Євгенія Мелеш та директор Ужгородської філії ЗОЦЗ Йосиф Кажмір. Йшлося про активні програми зайнятості – як для шукачів роботи, так і для роботодавців, можливості отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, а ще про програми зайнятості для учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Також говорили про особливості працевлаштування осіб з інвалідністю, новели відповідних законодавчих актів тощо.
Як наголосив під час практикуму Йосиф Кажмір, держава створює нові можливості для працевлаштування і зайнятості населення, які дійсно працюють. Більшість сервісів вже доступні в онлайн-форматі, тож подати відповідні заявки можна швидко і зручно.
Це вже другий аналогічний захід для внутрішньо переміщених осіб, перший у січні цього року відбувся на базі нашого ужгородського прихистку. Тоді стало очевидним, що питання працевлаштування і загалом зайнятості нових мешканців громад є досить актуальними, а відтак є потреба розширення аудиторії для поширення корисної інформації.
«Більшість напрямків діяльності Комітету спрямовані на комплексну підтримку постраждалого від війни населення. Серед іншого, ми консолідуємо зусилля для інтеграції ВПО у громади, які стали для них хоч і тимчасовою, але все ж новою домівкою. Тут надзвичайно затребуваними є сервіси і послуги, пропоновані Центром зайнятості, тому ми підтримуємо дієву комунікацію, яка втілюється у соціально важливі заходи. Упевнена, що інформування та якісні консультації населення – це шлях до підвищення спроможності громадян організувати власну зайнятість, знайти роботу чи навіть новий актуальний фах», – зазначила Євгенія Мелеш.
Комітет медичної допомоги в Закарпатті, як і утримувані організацією заклади, є відкритим для заходів, спрямованих на підтримку вразливих груп населення, у тому числі, й інформаційну. Такий підхід сприяє кращій адаптації ВПО в області, їхній соціалізації у новому професійному середовищі.
Захід проведено у рамках проєкту «Покращення захисту дітей у надзвичайних ситуаціях в Україні шляхом надання безпечних притулків, забезпечення продуктами харчування та непродовольчими товарами, а також психосоціальної підтримки», який Комітет медичної допомоги в Закарпатті реалізує за підтримки «terre des hommes Deutschland e.V.» та фінансування Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.