В УжНУ триває теоретична сесія навчання з екстреної психології та когнітивно-поведінкової терапії

В УжНУ триває теоретична сесія навчання з екстреної психології та когнітивно-поведінкової терапії

16/05/2023

У рамках реалізації Меморандуму про співпрацю в Ужгородському національному університеті триває теоретичне навчання для викладачів факультетів здоров'я та фізичного виховання, післядипломної освіти та медичного факультету з психології надзвичайних ситуацій та когнітивно-поведінкової терапії.

Цього року був підписаний Меморандум про освітню співпрацю між УжНУ та AEPSP (Європейська асоціація психологів пожежних бригад) та Лабораторією психології та нейропізнання Савойської вищої школи Монблану. Навчальна програма має на меті об'єктивно, на основі підходу когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) краще зрозуміти вплив та важливість невідкладної допомоги постраждалим від насильства, а також фахівцям, які стикаються з ситуаціями з високим травматичним потенціалом. Також на меті є краще розуміння інструментів/методів для індивідуальної або колективної підтримки екстрено та довгостроково.

Перший навчальний модуль теоретичного спрямування передбачає 40 годин лекційних занять від французьких фахівців для українських колег. А вже у липні розпочнеться практичний модуль, де здобуті знання будуть апробовані. Згодом опрацьовані навчально-методичні та прикладні розробки стануть базисом формування відповідних освітніх компонент для студентів Ужгородського національного університету. В умовах війни та повоєнної відбудови країна є зацікавленою у підготовці спеціалістів з психологічної допомоги та супроводу.

Підписаний цього року Меморандум – друга вдала спроба Комітету медичної допомоги в Закарпатті ініціювати та модерувати зміни в освітньому просторі України у контексті підготовки фахівців, які надаватимуть якісні освітні, медичні, соціальні та реабілітаційні послуги населенню. Нагадаємо, що у вересні 2019 р. тристоронню угоду про партнерську співпрацю було укладено між БО «КМДЗ», УжНУ та Асоціацією «Парасолька» (Швейцарія).


© Комітет медичної допомоги в Закарпатті, 2017-2023. Всі права застережено.