Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді

Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді

09/11/2017

БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» розпочав Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді 14 жовтня з відкриття фотовиставки «МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем», в основу якої лягли роботи із фотокниги «.RAW. Історія змін українців та армії». Презентували проект її куратор(к)и – Іван Чернічкін і Анна Войтенко, а також запрошені фотограф(к)и – Олександр Гляделов, Максим Левін, Сергій Моргунов, Юлія Кочетова-Набожняк. Вони розповіли про свої останні проекти, присвячені військовому конфлікту, а також життю внутрішніх переселенців.

 

«Метою було зробити історію про зміни в армії. Наша група зібрала фотографії, ми написали тексти та залучили канадського фотографа Дональда Вебера, аби отримати погляд іззовні. Адже для нас, українців, ця війна – дуже особиста й болісна історія, а ми хотіли отримати «охолоджений» погляд, так і склали проект книги «.RAW. Історія змін українців та армії». Щоби витримати об’єктивність, необхідно було залучити іноземного експерта: для нас, безумовно, усі наші бійці – герої, але є небезпека отримати занадто пропагандистський результат. Водночас ми розповідаємо історію через людей і, звісно, усе це емоційно заряджено», – ділиться Анна Войтенко.

 

Окрім цього, на відкритті відбувся показ фільму «До скорого», який презентувала його режисерка Юлія Кочетова-Набожняк.

 

Другий день Мандрівного Docudays UA в Ужгороді, 15 жовтня, – це показ стрічки «Боротьба Джамали» (режисерка Елін Йонссон), яку представляв Алім Алієв, співзасновник «Крим SOS» і програмний директор «Кримського дому». За його словами, на сьогодні зафіксовано 300 випадків порушення прав людини на півострові, окрім цього, нараховується 47 політв’язнів, 18 людей уважаються зниклими та ще 6 вбитими за політичними мотивами. У своїй промові Алієв визначає такі основні тенденції в реальності, що зараз панує в Криму:

- Мілітаризація: Крим стрімко перетворюється з туристичної бази на військову.

- Побудова альтернативних, лояльних до російського уряду інституцій у кримськотатарському середовищі.

- Зміна населення: за період окупації Крим покинули понад 25 тис. мешканців, натомість півострів усе більше приваблює й стає місцем проживання вихідців із Росії, зокрема чиновників, представників спецслужб і бізнесу.

- Створення нової ідентичності, яка базується на активному пропагуванні ідеї, що Крим і його мешканці є питомою частиною російської держави й народу.

 

28 жовтня відбувся показ стрічки «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр ”Емек”». До обговорення фільму долучилися журналістка Тетяна Літераті та мистецтвознавчиня, правозахисниця Ліна Дегтярьова, яка підготувала виступ, присвячений збереженню історичної та архітектурної спадщини в Ужгороді.

 

«Історія фільму перегукується з нещодавніми подіями в центрі Ужгорода, де продана в приватну власність архітектурна пам’ятка епохи модернізму бездумно руйнується новим власником», – зазначає Ліна Дегтярьова. Ідеться про кінотеатр «Ужгород», культове для містян місце. Будівлю кінотеатру в стилі ар-деко було зведено 1932 року за проектом кошицького архітектора Людовіта Оелшлеґера (Ľudovít Oelschläger)*.

 

29 жовтня глядачі мали змогу написати поштівки Олегу Сєнцову та Сашку Кольченко в рамках щорічної акції, яку проводить Комітет та переглянути стрічку “Процес: Російська держава проти Олега Сенцова”  / The Trial: The State of Russia vs Oleg Sentsov/ Аскольд Куров/ Естонія, Польша, Чехія / 2017/ 70'

 

 

Фотографії з подій Мандрівного Docudays UA організованого регіональним партнером БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» в Ужгороді (автор - Михайло Мельниченко).

 

Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді Мандрівний фестиваль Docudays UA в Ужгороді

© Комітет медичної допомоги у Закарпатті, 2017-2019. Всі права застережено.